uklid uklizeno čistota domacnost

Proč mít kolem sebe čisto?

Některým ženám nepořádek nevadí. Jsou to většinou ty ženy, které nevědí, že naše prostředí nás velmi silně ovlivňuje. Ovlivňuje naši náladu, zdraví i výkon. V čistém a harmonickém prostředí se cítíme mnohem lépe, dodává nám tolik potřebnou energii a podporuje nás v různých oblastech života. Uznejte samy. Jak se vám bude večeřet na stole mezi různými předměty, co tam odložil partner při vrtání poličky? Vlevo vrtačka, opodál metr a tužka.. A jak se večeří na stole, který je čistý a upravený? Jistě mnohem lépe. Říká se, že člověk jí i očima. Nezáleží pouze na krásně naservírovaném talíři, ale i na jeho okolí. Také kupříkladu spánek, při kterém naše těle regeneruje, abychom měly energii na další den. Zcela určitě se nám bude spát v čisté a uklizené ložnici mnohem lépe než kdybychom byly obklopeny nepořádkem.

Určitě jste již slyšely o Feng šuej. Toto staré čínské umění nám může pomoci uzpůsobit svoje prostředí tak, aby na nás působilo harmonicky a proudilo v něm dostatek energie. Mnoho z nás tuto neviditelnou energii nevnímá a neuvědomuje si ji, signál naší Wi-Fi také nevidíme a přesto nás obklopuje dnes už téměř kdekoliv. Uzpůsobíme-li náš domov tomuto umění, bude pozitivní energie proudit naším domem správně a my si tak vytvoříme podmínky pro úspěšný život.

A co je tedy základ?

Základem je čistý domov a je třeba si uvědomit si, že se náš dům či byt sám neuklidí. Přijměme v sobě tuto skutečnost a nastavme si samy za cíl, že budeme udržovat svůj domov v čistotě. Pokud bude naše rozhodnutí pevné a budeme opravdově chtít pro to něco udělat, jistě budeme úspěšné. Naše myšlenky, touhy a rozhodnutí mají obrovskou moc.

Nejen ze své vlastní zkušenosti, ale i na základě konzultací s různými ženami vím a jsem přesvědčena, že doba strávená pravidelným každodenním úklidem se pohybuje v rozmezí od 15 do 30 minut. Ženy, které začaly věnovat každý den pár minut úklidu, si výrazně zkrátily dobu „většího týdenního úklidu“ (úklid koupelny, prach…) a jsou mnohem spokojenější a šťastnější, protože mají mnohem více času.

Veronika