Přeskočit na obsah
uklid uklizeno čistota domacnost

Proč mít kolem sebe čisto?

Některým lidem nepořádek nevadí. Jsou to většinou ti, kteří nevědí, že naše prostředí nás velmi silně ovlivňuje. Ovlivňuje naši náladu, zdraví i výkon. V čistém a harmonickém prostředí se cítíme mnohem lépe, dodává nám tolik potřebnou energii a podporuje nás v různých oblastech života.

Uznejte sami. Jak se vám bude večeřet na stole mezi různými předměty, co tam odložil partner při vrtání poličky? Vlevo vrtačka, opodál metr a tužka.. Anebo partnerka na stůl odložila nějaké dokumenty? A jak se večeří na stole, který je čistý a upravený? Jistě mnohem lépe. Říká se, že člověk jí i očima. Nezáleží pouze na krásně naservírovaném talíři, ale i na jeho okolí.

Nebo například spánek, při kterém naše tělo regeneruje, abychom mělI energii na další den. Zcela určitě se nám bude spát v čisté a uklizené ložnici mnohem lépe než kdybychom byly obklopeni nepořádkem.

Staré čínské umění Feng Shui nám může pomoci uzpůsobit svoje prostředí tak, aby na nás působilo harmonicky a proudilo v něm dostatek energie. Mnoho z nás tuto neviditelnou energii nevnímá a neuvědomuje si ji. Signál naší Wi-Fi také nevidíme a přesto nás obklopuje dnes už téměř kdekoliv. Uzpůsobíme-li náš domov tomuto umění, bude pozitivní energie proudit naším domem správně a my si tak vytvoříme mnohem lepší podmínky pro úspěšný život.

Základem Feng Shui je uspořádaný domov

Základem je nejen uspořádaný, ale i čistý domov. Chaos a nahromaděné nepoužívané předměty nenesou pozitivní energii.
A náš dům či byt se sám neuklidí. Přijmeme-li v sobě tuto skutečnost a nastavíme-li si sami za cíl, že budeme udržovat svůj domov v čistotě, uděláme tak první velký krok k tomu, abychom náš domov zaplnili pozitivní energií. Pokud bude naše rozhodnutí pevné a budeme opravdově chtít pro to něco udělat, jistě budeme úspěšní! Naše myšlenky, touhy a rozhodnutí mají obrovskou moc.

Nejen ze své vlastní zkušenosti, ale i na základě konzultací s různými ženami vím a jsem přesvědčena, že doba strávená pravidelným každodenním úklidem se pohybuje v rozmezí od 15 do 30 minut. Ženy, které začaly věnovat každý den pár minut úklidu, si výrazně zkrátily dobu „většího týdenního úklidu“ (úklid koupelny, prach…) a jsou mnohem spokojenější, šťastnější a mají mnohem více času pro sebe a rodinu.

Já jsem od malička velmi silně cítila, jak nepořádek a chaos působí nejen na můj vnitřní svět, pocity a emoce, ale ovlivňoval i další okolnosti zvenčí. V dospělosti jsem dětem nevěnovala tolik času, kolik bych chtěla, byla jsem unavená a to se odráželo i v ostatních oblastech mého života. Proto zde s vámi chci posdílet veškeré své zkušenosti za posledních 20 let, co se týče nejen úklidu a uspořádání domácnosti, ale dalších témat.. Sama se podle energetické metody řídím a také již pomohl mnoha ženám.