Přeskočit na obsah

Jaký vliv má na nás a na naši životní energii prostředí nebo prostor? 

Pojďme se podívat na to, kolik energie nám prostor dodává nebo naopak bere. Jakýkoli prostor, ve kterém trávíme svůj čas. Ať už je to domov, pracovní prostor nebo třeba jen restaurace.

Mnoho lidí ví, že nás okolí ovlivňuje. To je známá věc. A jaký vliv má prostředí na naše emoce, pocity a dokonce i tělo? To už si uvědomuje méně lidí.

Pojďme si spolu ukázat jakou silou působí prostředí právě na Tebe.

Procházka přírodou je jistě mnohem příjemnější než procházka na skládce komunálního odpadu. Zdá se Ti takové přirovnání extrémní?

To chci. Chci, abyste si uvědomili, jakou má prostředí sílu.
Protože právě uvědomění dokáže v mysli zázraky.
Protože ve chvíli, kdy si uvědomíme, jakou silou na nás prostředí působí, můžeme změnit svůj prostor. Kdykoli, kdekoli a jakkoli. Můžeme se vědomě obklopit prostředím, které nám energii bude dodávat.

Pomocí jednoduché techniky můžeš zjistit, jak jsi na tom právě Ty. Jednoduše vizualizací.

Najdi si prosím klidné místo, kde se budeš cítit pohodlně. Zavři si oči a představ si procházku na skládce. Tady a teď.

Vidíš ty hromady odpadu? Jsou všude kolem. Jsou jako hory. Tamhle vypelichaný smetáček. Opodál kus starého koberce. Vpravo zbytek makrely. A mnoho dalšího. Většinou bez možnosti identifikace.

Jak to tam přesně vypadá?

Co cítíš?

Jaké jsou Tvoje myšlenky?

Jaké jsou Tvoje emoce?

Co bys nejraději udělala nebo udělal?

Jaká je Tvoje energie?

Poctivě si prosím odpověz. Děláme to sami pro sebe. Poté ohodnoť svůj celkový emocionální stav na škále od 1 do 10.

Skvěle.

Nyní změníme prostor na mnohem příjemnější.

Opět si zavři oči a představ si procházku přírodou, lesem nebo místem, kde se Ti to líbí. Tam, kde by jsi chtěl(a) být nekonečně dlouho a nechce se Ti odejít.

Jak Tvoje místo vypadá?  Může to být šumící les, horská bystřina, rozkvetlá voňavá louka..

Představ si zvuky, které Tvůj prostor vydává. 

Cítíš tu vůni? Jaká je? 

Co to s tebou dělá uvnitř?

Jaký pocit se Ti rozlévá po těle?

Jaká je Tvoje energie?

Opět ohodnoť svůj emocionální stav od 1 do 10. 

Jistě se cítíš mnohem lépe než na předchozím místě – na skládce.

Uvědomili jste si, jak na vás neskutečně působí prostor, ve kterém se právě nacházíte? Věřím, že ano. A takové místo, kde se cítíme skvěle můžeme vytvořit i u sebe doma.

Věřím, že nyní víš, jakou má energie prostoru obrovskou sílu!

Před chvílí jsme se o tom přesvědčili. Prostředí působí na naše myšlenky i emoce. Dokonce si troufám tvrdit, že ovlivňuje i tělo. Protože mně osobně se při představě procházky na smeťáku hmmm…. obrací žaludek.

A naše mysl?

To, jakým způsobem myslíme a jak uvažujeme, ovlivňuje celou naši realitu. Naše mysl v podstatě určuje to, jak se cítíme. Můžeme naše pocity, emoce a tím pádem i energii, kterou vyzařujeme, pozitivně ovlivnit tím, v jakém prostředí se rozhodneme být.

Určitě se mnou budete souhlasit, že mnoho svého času trávíme ve svých domovech.

Ať už tvoříš doma cokoli, dáváš do své tvorby velký kus sebe. Své energie.

Pokud připravuješ jen večeři, odpočíváš, telefonuješ, vítáš návštěvu nebo dokonce z domu pracuješ, je veškerá tvorba ovlivněna Tvou energií, kterou nasáváš z okolního prostředí.

Jak tedy vytvořit domov, který Tě bude neustále nabíjet pozitivní energií?

Odstraněním předmětů, které Ti energii berou. Jejich uspořádáním. Úklidem. Úklid je mimochodem základním kamenem Feng Shui.

Projdi se po svém domě nebo bytě, nahlédni do každé místnosti. Do skříní, úložných prostor a pozoruj svoje pocity a emoce. 

Jsi na hodnotící škále na 10? Pokud ano, ze srdce gratuluji! I 9 a 8, pravděpodobně i 7, je skvělé hodnocení. Tvůj domov je pro Tebe přílivem energie.
Pokud ale cítíš, že Ti vlastní domov energii nedodává, můžeš si položit otázku:
“ Pomůže mi navýšit svou životní energii, když bude můj domov přehledněji a jasněji uspořádaný?

Možná se Ti do úklidu nechce. I přesto, že víš, že by se zvýšila Tvá životní energie.

Mnoho lidí má totiž k úklidu odpor.

Možná si myslí, že uklizený a uspořádaný prostor stojí za spoustou času a energie. Věz, nemusí tomu tak být! Ve chvíli, kdy svůj prostor důkladně uspořádáš, nebudeš nadále chtít vědomě vytvářet chaos.

Reálně pocítíš obrovský příliv energie. Spadne z Tebe balvan! A ten už nebudeš chtít nechat narůstat.

Uvědomíš si a reálně fyzicky pocítíš, jak prostředí působí na mysl, emoce i tělo! To stojí za ten zážitek. Za ten fyzický pocit! Mně tedy rozhodně ano!

Často bývají příčinou tohoto odporu zážitky z dětství.

Možná jsi po úklidu vyčerpaná fyzicky i psychicky. S myšlenkou, že místo úklidu jsi mohla jít na procházku. Věnovat se rodině, trávit čas s přáteli. Nebo se mrknout na film, přečíst knihu, vzdělávat se.

Možná se Ti prostě jen nechce. Přemýšlej proč. Proč se Ti nechce? Jak to vzniklo? Jaké jsou Tvoje podvědomé bloky a limity?

Díky práci s vlastními emocemi a pocity se mi změnil život.

Jestliže u Tebe vznikl nějaký odpor či nechuť k úklidu, který Tě brzdí, proskrastinuješ a musíš se do úklidu nutit nebo přemlouvat, můžeš na svém vnitřním odporu zapracovat. Je mnoho skvělých a efektivních metod, já osobně úspěšně používám NLP, kvantovku, koučink, EFT..

Samozřejmě naši energii výrazně ovlivňují i lidé, se kterými trávíme náš čas. A aby vztahy fungovaly podle našich představ, musíme nejprve poznat sami sebe. Vědět, co opravdu chceme! Po čem z hloubi své duše toužíte?

Pro mě je nejhorší nevědět, co chci. Protože když chci něco tak a za měsíc, týden nebo den jinak, co pak dáváme Vesmíru najevo? Vesmír nám posílá přesně to, co chceme a tak se dostáváme to, co jsme si objednali. A když chceme chvíli to a chvíli zase ono, tak nám to Vesmír prostě pošle. A není se čemu divit, že my sami jsme potom zmatení. Ztrácíme sílu, energii, motivaci a Bůh ví co ještě dalšího… Takže: Zjistěte, co ve svém životě opravdu chcete!

Jestliže jste zmatení a nevíte, co chcete, využijte služeb nějakého kouče. Najděte si kouče osobního rozvoje nebo jen osobního kouče, transformačního kouče.. Někoho, kdo vám bude sympatický a kdo pro vás vypadá věrohodně. Koučink je dle mě úžasná a skvělá metoda, která je založena právě na jedinečnosti každé osobnosti. Proto funguje skvěle.

Poznávejte sami sebe. Protože ten, kdo zná sám sebe, má klíč k realizaci svých snů a tužeb, které se stávají skutečností.

Pokud máte dotaz, potřebujete pomoc anebo mi chcete cokoli sdělit, můžete mi poslat email. Odpovím všem.

A nakonec – opravdový domov se žije, ten se nedá koupit. Vizualizuj si svůj jedinečný domov. Domov v souladu s Tvou duší. Vizualizace mají velkou moc. Díky nim si začnete „přitahovat“ domov, po kterém toužíte.

Přeji Ti překrásné dny a mnoho životní energie. ❤️

Veronika