“Zázrační pomocníci”, kteří mi změnili život. Nejenom, že mi neskutečným způsobem usnadňují úklid a vlastně i život, navíc jsou ekologické. A můj příběh? Zde prosím:

Jak to začalo?

Miluji čistý a voňavý domov! Ale… uklízením jsem strávila již mnoho času ve svém životě.

Přemýšlela jsem tedy, jak si úklid usnadnit či zrychlit a zafungoval „zákon přitažlivosti“. V hovoru od dlouholetého kamaráda mi byla nabídnuta možnost koupit si mikrovláknité utěrky se speciální technologií a ještě k tomu ekologické. Na moji otázku, zda má vyzkoušené tyto produkty, mi nadšeně vyprávěl, co vše se ženou dokázali vyčistit. Kamarád byl opravdu hodně nadšený, až jsem si myslela, že jsou utěrky snad zázračné a říkala jsem si, jestli tohle všechno dokáže utěrka, tak to ji tedy chci! Chci ji prozatím vyzkoušet, potřebuji se ujistit, že funguje.

Testovací kusy objednány, nemůžu se dočkat, až balíček dorazí.

Tak pojď na to, utěrko!

Hurá, balíček dorazil, ještě nikdy jsem se tak netěšila, až budu uklízet… haha

Moje první zkušenost byla ekologické mytí pánve od použitého oleje. Připomínám pouze utěrkou bez chemie! BEZ CHEMIE?! “Nevěřím! To ta utěrka nedá!” řekla jsem nahlas. Jdu na to! Navlhčím utěrku teplou vodou a začínám šmudlat pánev. Nevěřícně jsem střídavě koukala na pánvičku, utěrku, pánvičku, utěrku, pánvičku… „To si snad dělá srandu? DOKÁZALA TO!! Díky, utěrko!” Dodnes nedokážu popsat svoje první emoce.

Další utěrka! Musím vyzkoušet všechny! Skleněný sprchový kout – dveře do kulata – nechápu, jak si ho může někdo pořídit!! Vždyť se nedá přejet stěrkou a musí se neustále čistit, vodní kámen, to je prevít. Hmm, já jsem si ho pořídila. Teď si to vyčisti, Veroniko! Nejenže lesk byl opravdu excelentní, ale později jsem zjistila, že na sklo se nezachytává tolik vodního kamene jako dřív s použitím chemie. „Díky, utěrko!”

Utěrka na stírání prachu… opravdu? Testuji, zkouším.. domácnost bez prachu za poloviční čas?! „Děkuji, děkuji, děkuji! Děkuji, další utěrko!! Ty máš snad v sobě zabudovány mikrovasavače!“

Tito pomocníci mi neskutečným způsobem nejednou usnadnili život, úklid je pro mě nyní mnohem rychlejší. Dokonce mě začal úklid i bavit 🙂 Z celého srdce děkuji Greenway!