Přeskočit na obsah
Domů » Reference – energie domova

Reference – energie domova

Verunka na mě zapůsobila nesmírně pohodovým, přirozeným, příjemným způsobem. Dokázala se naladit přesně na mé problémy s úklidem a poradit mi úžasným praktickým způsobem, přesně pro mě, jak uklízet, jak vytvořit doma systém tak, aby byl úklid jednoduchý, jak postupovat, co dělat. Bylo tam několik silných aha momentů. 
A co bylo úžasné – jako bonus její energie, klid, laskavost a schopnost vytvářet systém a řád z ní byl tak cítit a byl tak působivý, že jsem cítila intenzivní motivaci a chuť jít si věci uspořádat, uklidit, tvořit harmonii. Tohle setkání mi přenastavilo úklid a organizací domova do pocitu radosti z tvoření domova, krásy a harmonie.

Eva Marešová, lektorka projektu Magie ženského tance

Nejsem samozřejmě žádná špindíra nebo extrémní bordelář… ale! Několik let úspěšně podnikám, jsem multipotenciálka, takže pracuji současně na několika online i offline projektech zároveň, mám rodinu, poměrně malé děti (8 a 9 let) a rodinný dům. A protože den má 24 hodin a ve svém věku potřebuju minimálně 7 hodin spánku, tak prostě některé věci nestíhám. Moje specialita je, nebo lépe řečeno BYLA, kupení věcí na hromádky (občas už i na obrovské hromady) a hlavně totální nechuť zbavovat se věcí, které už nepotřebuju nebo používám. Ne, že bych na nich lpěla nebo se s nimi nemohla rozloučit, ale nechtělo se mi se jimi zaobírat, protože to pro mě prostě v ten moment nebylo důležité a přišlo mi to jako ztráta času. Takže se mi za posledních cca 5 let doma nakupila spousta věcí ve skříních, šatně, různých krabicích pod postelí atd. Na první pohled to nebylo vidět, protože povrchově bylo vše uklizeno, ale ten vnitřní chaos v každé skříni mi začal postupně přerůstat přes hlavu. Když jsem otevřela skříň, měla jsem pocit, že se všechno vyvalí ven a zadusí mě to. Čím víc bordel rostl, tím víc, se mi do něj nechtělo. 
A pak jsem jednoho dne poznala Verču a po jedné online konzultaci, kdy mě teda fakt „rozebrala na atomy“ 😃 se konečně ledy hnuly. Konzultace s ní byla, jako by mě někdo na mocně nakopl do zadele, do krku nalil 4 silná espressa. Ještě v průběhu konzultace jsem, ještě s telefonem na uchu, protřídila několik hald papírů v kanceláři. Jen tak… mimochodem. 😉 No a doma o víkendu, tak to se děly věci. V sobotu ráno jsem vstala plná energie a za jeden den jsem udělala víc práce než za celý minulý rok. Vytřídila jsem 2 obrovské pytle přebytečných hader – ručníků, starých povlečení, prostěradel s dírkou, povlaků na polštářky, které už doma dávno nemáme, starých svetrů a bundiček „na zahradu“ a ostatních krámů, které jsem roky nepoužila. 
Ta úleva, kterou jsem při pohledu na poloprázdné a krásně srovnané skříně cítila, byla opravdu neskutečná. Pokud ji také chcete zažít, obraťte se s důvěrou na Veroniku. Fakt to stojí za to!

Monika Náplavová, lektorka a zakladatelka Centra vzdělávání a osobního rozvoje Máte na víc, z.s.

U Veroniky Kirchové jsem absolvovala poradenství týkající se úklidu domácnosti.
Zvláště v této pracovně hektické době bylo pro mne čím dál náročnější udržovat svůj milovaný domov v pořádku a radovat se z něj. Od Veroniky jsem dostala spoustu typů, jak si tento úklid usnadnit, pasovaný přesně na mou domácnost. Včetně doporučení osvědčených zázračných pomocníků, kteří mi pomáhají efektivněji a rychleji uklízet.
Po této konzultaci u mě nastala významná změna v přístupu k úklidu. Nyní s radostí a malým úsilím zvládám péči o svou domácnost. Díky rychlému úklidu mám více času také na relaxaci a své koníčky. Děkuji!

Ludmila Dufková, koučka stylu